Fredericia Kunstforenings Erhvervsmedlemmer:  
Amstrup Skilte http://amstrupskilte.dk/
Ejendomsmægler HOME https://home.dk/
Fredericia Vinhandel http://fredericiavinhandel.dk/
Jyske Bank https://www.jyskebank.dk/
Lillebælt Erhverv http://www.lillebaelterhverv.dk/
Middelfart Sparekasse https://midspar.dk/
Process Engineering  http://proeng.dk/
Sydbank https://www.sydbank.dk/privat
Business Fredericia http://www.businessfredericia.dk/
Elbo Bladet http://ugeavisen.dk/elbobladet
Event C http://www.eventc.dk/
Kanal Byen http://www.fredericiac.dk/
Kraft Biler http://kraftbiler.com/
Hotel Fredericia https://www.hotel-fredericia.dk/ 
Nybolig https://www.nybolig.dk/ejendomsmaeglere/midtjylland/nybolig-fredericia
Brant Revision & Rådgivning https://brandtrevision.dk/afdelinger/fredericia/
   
Sponsorer:  
Fredericia Kommune https://www.fredericia.dk/
Karvil Biler A/S http://www.karvil-biler.dk/
Amstrup Skilte http://amstrupskilte.dk/
ADP https://www.adp-as.dk/
Middelfart Sparekasse https://midspar.dk/
Process Engineering http://proeng.dk/
Catering Engros https://cateringengros.dk/da/portal-menu/forside 
   
Samarbejdspartnere:  
CLAY, Keramikmuseum Danmark https://claymuseum.dk/
Folkeuniversitetet http://www.folkeuniversitetet.dk/
Fredericia Bibliotek https://fredericiabib.dk/
Fredericia Teaterforening http://teaterforeningen.com/
Kultur-­ og Idrætsudvalget Fredericia Kommune https://www.fredericia.dk/
Kunstprojekt ”6. juli-­stien” https://www.fredericia.dk/
Trekantsområdets Festuge http://www.trekantfest.dk/

 

                                 Copyright © Fredericia Kunstforening